Atrakcje w okolicy

Poznaj uroki Kołobrzegu

Kołobrzeg to największe i według opinii wielu osób najpiękniejsze uzdrowisko nad polskim Bałtykiem. To nie tylko plaża i morze, ale także bardzo dobrze rozwinięta baza turystyczna z mnóstwem atrakcji i zabytków. Walory Kołobrzegu docenią zarówno osoby lubiące wylegiwać się na słońcu na plaży, jak i preferujące aktywny wypoczynek. W granicach miasta zlokalizowane są trzy letnie kąpieliska morskie z szerokimi, piaszczystymi plażami. Kołobrzeg jest pełen parków i zieleni, urokliwych szlaków rowerowych i turystycznych. Ponadto, miasto pełni funkcję uzdrowiskową, słynącą z wód mineralnych i borowin. Najpopularniejsze atrakcje Kołobrzegu znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie naszego apartamentu Porto.

Latarnia morska

Zbudowana w 1770 roku, znajduje się przy wejściu do portu, na ujściu Parsęty do Bałtyku. Ma wysokość 26m i jest udostępniona do zwiedzania. To niewątpliwie jeden z najpiękniejszych punktów widokowych nad polskim morzem, z którego podziwiać można panoramę miasta, kołobrzeski port, niemalże bezkresne wody Bałtyku oraz piękną plażę.

Molo w Kołobrzegu

Jedna z ulubionych atrakcja turystyczna wczasowiczów odwiedzających Kołobrzeg. Ma ponad 200m długości i 9 m szerokości. Molo zostało zbudowane w latach 70-tych XX wieku z żelbetonu. Na końcu pomostu znajduje się kawiarnia gdzie można wypić pyszną kawę. Warte odwiedzenia zarówno w dzień jak i wieczorową porą, gdyż po zmroku molo mieni się światłami z iluminacji.

Otrzymuj informacje o promocjach jako pierwszy!

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj powiadomienia o terminach w atrakcyjnych cenach, bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail.
Żadnego zbędnego spamu. Obiecujemy.

Dziękujemy za zapisanie się do naszej listy.
Oops! Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.

Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu

to niezwykłe miejsce, w którym możemy odkryć tajemnicę złota północy. W muzeum, oprócz brył o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach znajdziemy tu też odcisk łapy rysia w bursztynie, czy też owady takie jak mrówki, muchy czy pająki zatopione właśnie w złocie Bałtyku. Jednym z najciekawszych eksponatów jest największa bryła bursztynu w zasobach muzeum, która waży aż 2.2 kilograma. Ciekawą atrakcją jest zwiedzanie warsztatu szlifierskiego i zarazem obserwowanie jego pracy. Przy okazji, dowiemy się jak poszukiwać bursztynu zakopanego w piasku.

Rejsy po Bałtyku w Kołobrzegu

Organizowane są przez cały rok. Rejsy zaczynają się w Porcie Pasażerskim, gdzie jest Latarnia Morska. Ofert rejsów statkiem w Kołobrzegu jest kilka. Możemy popływać statkiem wycieczkowym „Pirat”, Viking, Monika III oraz Santa Maria, które mają ciekawą stylizacje i swój indywidualny klimat. Niezwykle popularne, szczególnie wśród dzieci, są rejsy okrętem torpedowym. Bardzo atrakcyjne są również rejsy na wyspę Bornholm połączone z zwiedzaniem wyspy.

Zarezerwuj teraz i zdobądź zniżkę!

Przejdź do formularza rezerwacyjnego i uzyskaj 5% rabatu na swój pobyt.